ریشه نما
تولید و عرضه انواع ریشه فرش، پرده و پرچم
مقالات ریشه نما
پیگیری سفارش

ریشه نما:

ریشه فرش خود را سفید کنید!

شستشو ریشه فرش، یکی از مهمترین دغدغه های بانوان بوده که باید نسبت به آن توجه ویژه ای نمود. ریشه ها جزو مهمترین قسمت های فرش بوده که همواره در معرض دید قرار دارند. محافظت از ریشه ها، جلوه زیبایی به ظاهر فرش خواهد بخشید. روش های طبیعی زیادی جهت شستن ریشه فرش وجود داشته که با توجه به میزان کثیفی لکه ها می توانید از آنها استفاده نمایید. با شستشوی ریشه ها در دوره های زمانی مشخص، دیگر نگران کاهش طول عمر فرش خود نخواهید بود.

ریشه فرش

هر آنچه که باید در مورد شستشو ریشه فرش بدانید

چرا شستشو ریشه فرش از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

ریشه ها نقش بسیار مهمی در استحکام هر چه بیشتر تار و پود فرش ایفا می کنند. عوامل زیادی وجود داشته که باعث زرد شدن ریشه های فرش می شوند. شستشو ریشه فرش از جمله مهمترین اقداماتی بوده که در این زمینه باید انجام دهید. امکان دارد گاهی اوقات، مواد غذایی بر روی آنها ریخته شود. جذب راحت مواد غذایی به ریشه فرش باعث تغییر رنگ آن خواهد شد. شستشوی غلط هم می تواند یکی از مهمترین دلایل زرد شدن ریشه های فرش باشد. به عنوان مثال اکثر افراد بعد از شستشوی فرش، آن را بر روی نردبان یا یک ارتفاع بلند نظیر: دیوار آویزان می کنند. همین عامل باعث تجمع آب در قسمت ریشه فرش و تغییر رنگ آن خواهد شد. به همین خاطر استفاده از روش های کاربردی جهت سفید شدن ریشه های فرش اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

شستشو ریشه فرش و آشنایی با دلایل زرد شدن آن:

قبل از هر چیز بهتر است با دلایل زرد شدن ریشه های فرش آشنا شده و بهترین روش را جهت شستشو انتخاب کنید. شستشو ریشه فرش با توجه به ویژگی ها و نوع بافت فرش انجام می شود. توصیه ما به شما این است که در ابتدا، دلایل کثیفی و زرد شدن ریشه های فرش را به خوبی شناسایی کنید. در ادامه به مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر زرد شدن ریشه های فرش اشاره کرده ایم.

  • از شوینده های نامناسب و شیمیایی جهت شستشو ریشه فرش استفاده کرده اید.
  • فرش را بعد از شستشو بدون هیچ درنگی به صورت عمودی از دیوار یا نردبان، آویزان کرده اید.
  • شستشو ریشه فرش را بدون توجه به ویژگی ها و نوع الیاف آن، انجام داده اید.
  • از آب داغ جهت شستشو فرش استفاده کرده اید.

تمام موارد ذکر شده در جملات بالا بر زرد شدن ریشه های فرش، تاثیر منفی میگذارند. اما در این زمینه نگران نباشید. با استفاده از یک سری روش ها می توانید ریشه فرش خود را به راحتی سفید کنید.

ریشه فرش

شستشو ریشه فرش و آشنایی با دلایل زرد شدن آن

چه روش هایی جهت شستشو ریشه فرش توصیه می شود؟

ریشه های فرش امکان دارد در اثر عوامل مختلفی نظیر: شستشوی نادرست، استفاده از مواد شوینده نامناسب و… زرد شوند. در این میان، انتخاب روش های مناسبی که باعث سفید کردن ریشه فرش خواهد شد اهمیت ویژه ای پیدا می کند. در ادامه مهمترین نکاتی که به هنگام شستشوی ریشه فرش باید مد نظر قرار دهید را بررسی خواهیم کرد.

·از سفید کننده و سرکه سفید جهت شستشوی ریشه های فرش استفاده کنید:

ابتدا باید دلایل زرد شدن ریشه های فرش مورد بررسی قرار گیرند. در بعضی مواقع امکان دارد ریشه های فرش به خاطر شستشوی غلط، رنگ فرش را به خود گرفته باشند. اگر اینگونه باشد توصیه ما به شما این است که از شامپو فرش جهت سفید کردن ریشه ها، استفاده نمایید. شما باید با توجه به ویژگی های فرش جهت انتخاب روش مناسب جهت شستشوی ریشه ها اقدام نمایید. به عنوان مثال، استفاده از سفید کننده یا سرکه سفید جهت شستشوی ریشه های فرش ماشینی گزینه مناسبی به نظر می رسد.

ریشه فرش

آشنایی با روش های کاربردی جهت شستشو ریشه فرش

·از مایع ظرفشویی یا شامپو فرش جهت شستشوی ریشه های فرش استفاده کنید:

از آنجا که در تولید فرش های ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده شده، انتخاب ماده سفید کننده نظیر: وایتکس جهت آن گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود. با استفاده از این روش می توانید کثیفی های ریشه فرش را به طور کامل رفع نمایید. انتخاب روش مناسب شستشو با توجه به الیاف فرش یکی از مهمترین نکاتی است که باید مد نظر قرار دارد. به عنوان مثال، برای فرش های ماشینی توصیه شده که از جوش شیرین جهت سفید کردن ریشه ها استفاده کنید. زیرا استفاده از این روش، بی خطر بوده و تاثیر مثبتی بر کیفیت ظاهر فرش می گذارد.

با روش های کاربردی جهت محافظت از ریشه فرش، بیشتر آشنا شوید:

شستشو ریشه فرش را می توان یکی از مهمترین اقداماتی دانست که باید به منظور سلامت فرش انجام دهید. ترفندهای مهمی وجود داشته که با استفاده از آنها می توانید از زرد شدن ریشه های فرش جلوگیری نمایید. در این قسمت مقاله به مهمترین این روش ها اشاره می کنیم:

  • از محافظ یا کاور فرش استفاده کنید: از کاربردی ترین روش ها جهت مراقبت اصولی از ریشه های فرش، استفاده از کاور یا محافظ است. مدل های مختلف کاور فرش را می توانید از قالیشویی های معتبر، تهیه نمایید. بعضی مدل های کاور فرش به صورت توری بوده که در صورت استفاده از آنها، زیبایی ریشه های فرش بیشتر به چشم خواهند آمد.
  • لفافه دوزی ریشه های فرش را فراموش نکنید: یکی از بهترین روش ها جهت تعمیر و تعویض ریشه فرش، لفافه دوزی است. در این روش، ریشه های فرش به صورت تا خورده داخل پارچه قرار می گیرند. سپس هر دو طرف پارچه به ابتدای بافت فرش وصل می شود.
  • از چسب های پهن جهت محافظت از ریشه های فرش استفاده کنید: یکی دیگر از روش های کاربردی جهت محافظت از ریشه های فرش، استفاده از چسب های پهن است. شما می توانید ریشه های فرش را به خوبی مرتب کرده و از یک چسب پهن جهت ثابت ماندن دائمی آنها استفاده کنید.

نتیجه گیری:

شستشو ریشه فرش را می توان یکی از مهمترین اقداماتی دانست که جهت حفظ سلامت فرش باید انجام شود. روش های کاربردی مختلفی وجود داشته که با استفاده از آنها می توانید ریشه های فرش را در منزل سفید نمایید. البته قبل از بروز این مشکل باید از انواع روش های کاربردی جهت مراقبت از ریشه های فرش، استفاده کنید. در این راستا، شرکت ریشه نما از جمله بهترین شرکت های داخلی در امر تولید و فروش ریشه فرش بوده که از جایگاه ویژه ای در میان مشتریان برخوردار است. شما می توانید با مراجعه به سایت شرکت با انواع محصولات و قیمت آنها آشنا شوید.

مقالات مرتبط

هیچ داده ای یافت نشد
logo site
ارتباط با ریشه نما

برای پیام در واتساپ یا مشاهده صفحه اینستاگرام ما
با فیلتر شکن روشن روی دکمه ها کلیک کنید.